Hledat

Novinky

Pozvánka na besídku třídy U Myšek

Rádi všechny přivítáme ve čtvrtek 13. prosince v 15.45 hodin

na malém předvánočním posezení .

Děti předvedou, co se naučily a už se moc těší.

Maminky poprosíme o trochu vánočního cukrovíčka na společné pohoštění.

 

„Maminko, tatínku, zastavte se chvíli.

Přijďte se podívat, co jsme připravili.“

 

Ohlédnutí za prvním prosincovým týdnem

První prosincový týden v naší školce proběhl velmi akčně. Hned v pondělí se totiž všechny třídy začaly těšit na to, že už ve středu přijde do školky Mikuláš, čert a anděl. Třída Ferďásků se ale těšila i na něco jiného. V úterý 4.prosince u nich proběhla krátká, ale krásná Vánoční besídka, děti se snažily ze všech svých sil, aby ukázaly maminkám a tatínků jaké písničky se za těch pár měsíců ve školce naučily, jak je umějí zazpívat ale i zatančit si na ně. Ukázaly i to, jak jim jdou různé tématické hry a na závěr besídky pozvaly svoje blízké ke stolečkům, kde na ně čekaly perníčky které si děti s paní učitelkou ve třídě vyválely a vykrájely, ve školní kuchyni upekly a pak ještě ozdobily. Moc se jim povedly a tak si během besídky všichni pochutnali. Pak si ještě každé dítě se svojí maminkou vyrobilo vánoční svícen.

Ve středu přišel do školky všemi dětmi očekávaný Mikuláš, čert a anděl a každého štědře obdaroval. Poučil děti v čem by se mohly do příštího roku zlepšit a pochválil je za to, v čem se jim dařilo. Čerti strašili jen malinko, a tak si nikdo nemusel bát. Kdyby se přece jen někdo bál, tak měl na blízku svojí paní učitelku nebo krásného anděla.

A pak už tu byl čtvrtek 6. prosince a ten byl zase důležitým dnem pro třídu Kočiček, tam se totiž také už odehrála besídka. Pro hodně dětí z této třídy to byla jejich poslední besídka ve školce, protože příští rok už  budou ve škole, a tak si letos s paní učitelkou Evou a paní učitelkou Verčou nachystaly něco speciálního. Místo klasického pásma písní a básní nacvičily hudebně dramatické představení s názvem Andělská pohádka. Děti se do této pohádky zamilovaly a moc se jim líbilo vyrábění kulis, učení líbivých písní i veselé jednoduché choreografie a dramatizace. Navíc se celá pohádka točí kolem perníčků a tak i v této třídě děti nachystaly několik várek andělsky dobrých perníčků, které si potom se svými blízkými v rámci besídky nazdobily a některé děti i hned snědly. Na "kočičí" besídku přineslo plno rodičů výborné pohoštění (za což jim moc děkujeme) a tak se po programu mohlo také příjemně posedět u kávy nebo čaje a něčeho dobrého. Děti ukázaly hračky ve třídě svým sourozencům a blízkým a vznikl z toho moc příjemný podvečer.

Perno měly i děti z hudebněpohybového kroužku, cvičily totiž poslední detaily v jejich taneční choreografii, kterou předvedou na veřejnosti v blízké době hned dvakrát. Stejně tak na tom jsou i děti z pěveckého kroužku. Na vystoupení se všichni už moc těšíme :-)

 

Jaký byl podzim ve třídě u Myšek?

PODZIM  SI  MYŠKY  UŽILY  S  DRÁČKEM  A  MÍČKEM  FLÍČKEM

Letošní teplý podzim si děti ve třídě U Myšek užívaly s příběhem z knížky

Míček Flíček. Úvodní příběh, který motivoval spoustu činností, se  dětem velmi líbil. Děti si osudy Míčka Flíčka viditelně užívaly a dobře spolupracovaly.

Knihu jsme četli na pokračování a děti pozorně poslouchaly. Společně jsme pak hovořili o situacích, které byly třeba v knize vyřešit.

Děti se zamýšlely nad tím, co by se stalo kdyby……zůstaly samy doma, něco provedly, jak by se zachovaly, co je  správné , co ne, co je nebezpečné, jak je důležité poslouchat rodiče, nebát se přiznat, když něco provedou.

Během listopadu se děti naučily báseň o drakovi, písničku “ My jsme malí muzikanti“, opakovaly básničku s pohybem –„ Skáče míček, hop a skok“.

Na  dlouhé procházce za město  jsme hledali cestu  kudy asi Drak Mrak Míčka Flíčka  odnášel pryč za svými malými dráčaty. Poznávali jsme přírodu, která se s podzimem mění.

Ve třídě pak děti příběh kreslily, skládaly papírového dráčka, lepily dračí ocas

a malovaly  Míčka Flíčka.  Společně  jsme  mluvili o tom, co dráček z oblak vidí.

Při  písničce o drakovi si pak společně rády zatancovaly.

Na příběhu z knížky děti poznaly falešné chování, zlé úmysly, co znamená být smutný, stýskat si, ale i dobro, lásku a radost.

Nakonec všechno dobře dopadlo, tak jak to v pohádkách má  být .

Babička s dědečkem po dlouhé dobrodružné cestě svého Míčka Flíčka našli

a společně se radovali ze shledání.

Podzim skončil, je tu zima a všichni se společně těšíme na Vánoce.

 

Krásné divadlo na úvod adventního období

Dnes přijelo do naší školky divadlo. Pohádka dětem navodila Vánoční atmosféru a moc se jim líbila. Následující týden už bude ve školce ve znamení  prvnich vánočních besídek a také k nám ve středu přijde Mikuláš s pomocníky Andělem a Čertem :) Kdopak asi najde v balíčku uhlí?

 

Třída U Kočiček vyhrála modelíny pro celou školku

Třída U Kočiček se zúčastnila soutěže od firmy Play-Doh. Zadání bylo vytvořit z modelíny vlastní mořský svět. Naše výtvory porotu zaujaly a tak jsme vyhrály zásobu modelíny Play-Doh pro celou naší školku. Děti modelování s touhle měkkou, voňavou a barevnou modelínou velmi baví.

 

 

Hledáme asistenta k dítěti

Aktuálně hledáme asistenta k dítěti do MŠ na úvazek 5 hodin/den. Bližší informace sdělí zájemcům paní ředitelka.

 

Besídky tříd

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce a s nimi spojené oblíbené školkové besídky. Děti už se těší jak svým blízkým ukážou, co se za těch pár měsíců ve školce naučily. Rozpis termínů besídek:

Třída U Ferdy Mravence 4.12.2018

Třída U Kočiček 6.12.2018

Třída U Žabiček 12.12.2018

Třída U Medvídků 13.12.2018

Třída U Myšek 13.12.2018

Třída U Veverek 18.12.2018

V případě změny vás budeme informovat. Po programu dětí bývá vždy posezení ve třídě u kávy nebo čaje, uvítáme když přinesete malé občerstvení aby byla atmosféra ještě příjemnější.

 

Máme rádi Českou zem

O tom jak se ve třídě u Veverek slavilo výročí 100 let naší republiky si můžete přečíst v dalším článku.

,,MÁME RÁDI ČESKOU ZEM“

V měsíci říjnu Veverky uskutečnily pěší výlet k Voleskému rybníku, kde obdivovaly krásy podzimní přírody. Cestou zpět se vracely přes Mariánský Týnec podél Kralovického potoka. Bez povšimnutí nezůstaly přírodopisné naučné tabule ani Radimova lípa, u které je umístěn státní znak ČR. Tímto státním symbolem jsme se přenesli do dalšího projektu pod názvem ,,MÁME RÁDI ČESKOU ZEM.“ Prožitkovým učením jsme oslavovali sté výročí vzniku ČSR. Navštívili jsme městskou knihovnu, kde nám paní Pohanková velmi poutavou besedou přiblížila život v naší zemi před sto lety. Přečetla nám úryvek z knihy J. Čapka Povídání o pejskovi a kočičce a na závěr jsme si všichni zazpívali státní hymnu  Kde domov můj. Byl to opravdu přínosný zážitek. Další cesta oslav naší republiky vedla Veverky do Mariánské Týnice, kde měly možnost zhlédnout připravenou výstavu CÍSAŘ PÁN NEBO PRESIDENT.  Přednáška paní Fryčkové rozšířila dětem obzory o další nové vědomosti z naší historie.

 
Více článků...