Hledat

Novinky

Uzavření MŠ během letních prázdnin

Rada města Kralovice schválila uzavření mateřské školy v termínu 22.7.2019 až 23.8.2019. V ostatních prázdninových dnech bude provoz pro přihlášené děti zajištěn.

 

Zápis do ZŠ

V úterý 9.4. bude probíhat zápis do Základní školy Kralovice, bližší informace najdete  na nástěnkách vašich tříd. Děti které letos zápis do první třídy čeká se s námi půjdou do školy podívat v pondělí 8.dubna, aby druhý den u zápisu šly už do "známého" prostředí. Během jedné vyučovací hodiny jim letošní prvňáčci předvedou co už se všechno od září naučili a co je brzy také čeká.

 

Taneční kroužek opět zazářil v Lidovém domě

V neděli 17.března vystupovaly děti z tanečního kroužku na tradiční akci "Vítání jara" v Lidovém domě. Dětem se vystoupení moc povedlo a sklidily velký potlesk. Veselou taneční sestavu děti budou tancovat ještě na dalších akcích našeho města a okolí.

 

Dopravní výchova aneb zábavný a poučný program pro děti

Ve čtvrtek 17.ledna se konal v naší školce nevšední zábavně-vzdělávací program pro děti s názvem "Dopravní výchova". Děti se seznámily zábavnou formou s bezpečným chováním v různých dopravních situacích. Dozvěděly se jaké druhy vozidel se mohou vyskytnout na silnicích a k čemu je které vozidlo užitečné. Seznámily se i s vozy IZS a zjistily jaká telefonní čísla mají tyto záchranné složky. Celý program byl pro děti velmi zábavný protože realistické modely vozidel byly na dálkové ovládání a byly interaktivní.

 

Jak jsme si užili předvánoční týden?

Týden před Štědrým dnem byl ve školce plný zážitků. Kromě individuálních programů a těšení se na Ježíška v každé třídě proběhlo i několik společných akcí. První z nich byla ve středu 19.prosince - celá školka jsme se sešli ve třídě U Veverek, kde pro ostatní děti zatancoval taneční kroužek, pak hned zazpívaly děti z pěveckého kroužku a pak už jsme si zazpívali všichni dohromady oblíbené vánoční písně a koledy. Tradičně se dětem nejvíc líbila písnička Vánoce, vánoce přicházejí... Ale i klasické a pomalé koledy si děti užily a společně se těšily na další den - hned 20. prosince totiž ve školce chodil Ježíšek, a pod každým stromečkem v každé třídě, nechal dětem plno krásných nových hraček. V pátek 21. prosince už jsme se všichni viděli u stromečku doma a u rozbalování dárečků, a tak aby nám čekání rychleji uteklo, a na Ježíška jsme se těšily ještě víc, jsme celá školka vyrazily do kralovického kostela sv. Petra a Pavla. Tam nám pan farář pověděl, jak se to tenkrát v Betlémě stalo, děti si prohlédly krásný sádrový Betlém a společně jsme si opět zazpívaly vánoční koledy.

 

Taneční kroužek navozoval vánoční afmosféru

V předvánočním období měly děti z našeho tanečního kroužku plno "práce". Krom již zmíněného vystoupení v Lidovém domě v Kralovicích děti předvedly svojí choreografii se zimní a vánoční tématikou také v DSP Kralovice. Tam udělalo babičkám, dědečkům ale i zaměstnancům naše vystoupení velkou radost. Dalo by se i poeticky říct - jediné oko nezůstalo suché. 

 

Uzavření MŠ

Během vánočních svátků bude MŠ uzavřena od 24.12.2018 do 2.1.2019 včetně. Na děti se budeme těšit ve čtvrtek 3.ledna. Přejeme vám hezké prožití Vánočních svátků a příjemný konec roku 2018.

 

Divadlo Alfa 7.1.2019

Hned v pondělí 7.ledna na přivítání nového roku vyrazíme s dětmi do Plzně do divadla Alfa. Pojedou všechny třídy kromě Berušek. Odjezd od školky je už v 7.30, priveďte proto prosíme děti včas. S sebou můžete dát dětem pití, ale svačinu budou mít ze školky... Vybíráme na pohádku 60 Kč. Autobusová doprava bude vyúčtována až dodatečně podle faktury.

 
Více článků...