Hledat

Novinky

Výlet do ZOO Plzeň

Blíží se výlet do ZOO Plzeň, pojedeme 29.5.2019 autobusy od MŠ. Co dát dětem s sebou a veškeré další informace zde v příloze, nebo na nástěnkách v MŠ.

 

Pozvánka na pohádkový les

Zveme všechny děti a jejich rodiče, aby přišli oslavit Den dětí na tradiční akci naší školky - Pohádkový les. Více v přiloženém plakátku :-)

 

Uzavření MŠ během letních prázdnin

 

Nabídka zaměstnání

Hledáme posilu do mateřské školy na pozici účetní/vedoucí školní jídelny. Více informací v příloze.

 

 

Jaká byla oslava Májky ve školce?

30.dubna jsme i v naší školce měli všude spousty čarodějnic a čarodějů, pro které paní učitelky přichystaly dopolední čarodějnický program na třídách. Po svačině se naši předškoláci od Veverek a Kočiček sešli na zahradě aby společně ozdobili krásnou Májku barevnými stužkami, pak přišly i děti z dalších tříd a každá třída navázala na věnec stuhu s logem třídy. Ale to stále ještě nebyl konec "Filipojakubské slávy" - na zahradě před třídou Veverek čekala na děti hudba, tanec, společné zpívání a malé občerstvení... Pak jsme si s dětmi za doprovodu harmoniky uspořádaly čarodějnický průvod, prohlédly si všechny kostýmy, a vrátily se k Májce, kterou nám pomohli vztyčit ochotní tatínci a my jim tímto moc děkujeme za pomoc.

 

 

 

 

Ohlédnutí za Velikonocemi

Před pár dny celá školka žila Velikonocemi, děti se pomocí her a činností seznamovaly s tradicemi a moc si celé Velikonoční období užily. Každá třída po svém, například u Kočiček a u Ferdů se děti dozvěděly všechno o pomlázkách a zkoušely je plést. Další den si kluci a holky od Kočiček po splnění pohybových úkolů našli poklad podle tajemné mapky... Plno tříd vyrazilo i na Velikonoční výstavu do Základní školy praktické v Kralovicích.

 

XX

 

Zápis do MŠ pro školní rok 2019/2020

Zápis se uskuteční dne 14.5.2019, v sekci Zápis do MŠ si můžete stáhnout a vytisknout Žádost o přijetí do MŠ a vzít ji s sebou již vyplněnou.

 

 

Čtení s babičkou

 

Ve středu 27.3. zavítala mezi děti z Veverek pozvaná návštěva seniorů s doprovodem z DSP Kralovice, aby si společně povídali o pohádkách.

Pohádkové čtení se přeneslo do hravého soutěžení, hádanek, prohlížení knih a společného tance na zpívané lidové písně. Velmi příjemné zpestření celého programu byla i prohlídka historických hraček, které si s sebou senioři přinesli. Děti je mohly obdivovat a pohrát si s nimi. Na závěr došlo i k vzájemnému obdarování jarními výrobky a k domluvě návštěvy dětí u seniorů v DSP Kralovice, kde si budeme společně vyrábět velikonoční dekorace a povídat si o Velikonocích.

Tento projekt pod názvem „Čtení s babičkou“ nám otevírá novou spolupráci, na kterou se všichni moc těšíme.

  

 
Více článků...