FOTBALOVÝ  DEN

V pátek 13. května si předškoláci oblékli dresy a vydali se na hřiště k fotbalovému tréninku pod vedením trenéra TJ Sokola Kralovice Mgr. Martina Zemana, aby si osvojili fotbalové dovednosti a zdokonalili pohybovou zdatnost. Vstup do této týmové hry začal úvodním slovem, rozběháním a malou rozcvičkou s protažením svalů. Dále následovaly rychlostní hry s kooperativní výukou, zdolávání překážkové dráhy a očekávané hry s míčem s výkopem na bránu. Fotbalový turnaj mezi skupinami dětí byl opravdu ve sportovním duchu. Malí fotbalisté si v zápalu hry vyzkoušeli daná pravidla a změřili své síly. V jejich tvářích byla vidět radost a spokojenost z nově poznané zábavy. Po závěrečném relaxačním cvičení jsme se rozloučili a vydali se zpět do mateřské školy s příjemnými zážitky ze sportovního dne.

Děkujeme fotbalovému klubu za jejich vstřícnou spolupráci a pomoc probudit v našich dětech zájem o sport.

Literární soutěž
Požární ochrana očima dětí a mládeže

Naše mateřská škola se zúčastnila literární soutěže – Požární ochrana očima dětí a mládeže pro rok 2022. Soutěž pořádalo SH ČMS okresní sdružení hasičů Plzeň-sever.

Vybrané děti pak dostaly pozvánku na slavnostní vyhodnocení, které se koná ve čtvrtek 19.5.2022 v obci Nevřeň.

Pátek 29.4. – NÁŠ ČARODĚJNÝ SVÁTEK

Dnes se všichni v mateřské škole proměnili v čarodějnice a čaroděje, aby společně oslavili svůj svátek. Zahradou se rozléhala hudba se zpěvem a nechyběl ani tanec s létáním na koštěti. Čarování a přednes říkadla: „Krásný den“, nám pomohlo prožít slunné a veselé dopoledne bez jediného mráčku.

Děkujeme rodičům za spolupráci při přípravě kostýmů pro děti.