U Myšek

U Myšek

Věk: 3 – 4 roky
Učitelky: Miroslava Romová
                Bc. Kristýna Hejdová
Umístění třídy:  třetí pavilon přízemí

Spolu jsme se potkali, ruce jsme si podali.
Když se dáme dohromady, tak nám bude dobře tady.
U Myšek se dobře máme, všechno s chutí uděláme.
Všemu chceme rozumět, objevovat celý svět.

Návštěva plzeňské ZOO.

Tento týden jsme si zpestřili návštěvou plzeňské ZOO, kam jsme v rámci pandemických opatření, již jako kolektiv, mohli společně vyrazit. Dobrodružství dětem začalo už jízdou autobusem, která děti naladila na tu správnou výletní vlnu. Samotná ZOO pak nadchla děti všech věkových kategorií a to i za podmínky, kdy ne všechny pavilony, byly návštěvníkům zpřístupněny. Počasí nám přálo, pláštěnky jsme vytáhli jen na malou chvíli, také svačinky všem přišly vhod. Děti měly radost, jejich vzájemná interakce jela na plné obrátky a my se těšíme až prověříme v následujících dnech jejich nově nabyté zážitky, zkušenosti a znalosti.

Školní výlet Farma Hedecko.

Středa patřila školnímu výletu, kdy jsme vyrazili navštívit nedalekou Farmu Hedecko. Ne nadarmo se říká, že pod svícnem je největší tma. K vidění byla především běžná hospodářská zvířata, která nejsou pro dnešní děti paradoxně už tak moc běžná. O to větší radost u všech byla, když se jich mohli bez bázně a hany dotknout, pohladit nebo ti z odvážnějších je mohli i nakrmit. Děti, s úsměvem na tváři a plné dojmů, se pak na závěr mohly projet i na koni. Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se na další.

Mezinárodní den dětí.

Mezinárodni den dětí jsme s dětmi trávili na školní zahradě, kde pro ně byly nachystány různé soutěže a zábavné aktivity. Díky ukázkovému jarnímu dni, jsme si mohli společně užít spoustu legrace a nejen dětem pobyt na čerstvém vzduchu dodal spoustu pozitivní energie. Po dokončení všech aktivit čekala na děti jako odměna malá drobnost, která všem udělala velkou radost. A na den, který je oficiálně jen a pouze jejich, se těšíme zase za rok! 🙂

Když k Myškám padá bílá vločka..

Mrazivý, sněhobílý zázrak si letos s dětmi velmi užíváme. Rozšířili jsme naše řady o nové kamarády a s radostí je mezi sebou přivítali. Každý den se společně učíme novým věcem, zkoušíme si říkanky, zpíváme si do kroku, tančíme a cvičíme. Jelikož letos to mají tři králové náročnější, vyrobili jsme si královské koruny sami, navíc jsme si vytvořili papírové mrazivé plochy, kam jsme nalepili krásné, velkými dětmi vyrobené, vločky. Nezapomněli jsme ani na vodové barvy, kterými děti moc rády malují. Pohodová zimní, ale hlavně dobrá, nálada nás provází celými dny.

Těšíme se na Vánoce

“V pekle vrzla vrátka, kdeže čerti letí? To poznáte zkrátka, podle křiku dětí.“ 

Navštívil nás Mikuláš, anděl a čerti, kteří nám přinesli nadílku. Vánoční atmosféru jsme podtrhli pečením cukroví a perníčků. Dále jsme vyrobili vánoční přání do DSP Kralovice a napsali společný dopis Ježíškovi, který jsme pak odnesli do Betléma.

Podzimní období “U Myšek”

Ve třídě “U Myšek” se postupně seznamujeme s novým prostředím školky, setkáváme se s novými kamarády. Hezky si hrajeme a zapojujeme se do činností. Učíme se novým věcem a společně je nám všem ve školce dobře.
Velkými pomocníky nám jsou děti ze třídy “U Kočiček”. Od září jsme se naučili spoustu nových básniček, písniček, dozvěděli se nové informace, namalovali několik obrázků a vyrobili si čelenky se zvířecími motivy. Seznámili jsme se s pohádkami  “O Budulínkovi” a “Boudo budko, kdo v tobě zůstává?”, které si poté zahráli.