U Myšek

U Myšek

Věk: 4 – 5 roky
Učitelky: Miroslava Romová
                Ester Maximiliana Duxová
Umístění třídy:  třetí pavilon 1. patro

Spolu jsme se potkali, ruce jsme si podali.
Když se dáme dohromady, tak nám bude dobře tady.
U Myšek se dobře máme, všechno s chutí uděláme.
Všemu chceme rozumět, objevovat celý svět.

IMG_0001
Jdeme do finále. MDD jsme oslavili sportováním a pohádkovou cestou po školní zahradě. Jinak byl červen plný akcí. Již tradiční je výlet do ZOO a návštěva zemědělské výstavy na Hadačce. Děti si také zatančily zumbu pod vedením V. Mandausové v základní škole. Poslední týden jsme prožili s Tlapkovou patrolou. Stopovačka byla plná překážek, úkolů a zážitků.
Všem přejeme krásné prázdniny.

 

Květen byl pro nás pohádkový. Děti viděly “ Pletené pohádky”, které přivezlo Divadýlko Kuba. Děti si vyzkoušely herecké role, když samy dramatizovaly pohádku “O poslušných kůzlátkách”. Společně jsme připravili dárky pro maminky a hodně si povídali o rodině. Príma byl i plyšákový den.

 

Prožili jsme slunečné Velikonoce a těšili se na pěkné jarní počasí. Zima se však vlády vzdát nechtěla. Náladu nám však nezkazila.
Děti si po delší době užily “Cvičení s Jirkou”. Byly moc šikovné a Jirka je hodně chválil. Duben jsme pak společně věnovali naší planetě Zemi. V lese děti nasbíraly spoustu přírodnin a vyrobily planetu Pomněnku a Kazisvěta.

Při prohlídce sběrného dvora měly jak možnost na vlastní oči vidět kde končí a jak se dále využívá tříděný i netříděný odpad. Poslední dubnový den patřil již tradičně čarodějnicím a stavění májky.

 

V březnu jsme ve školce jsme přivítali dvě policejní návštěvy. Povídali jsme si a hráli na povolání. Děti zkoušely prožitkové malování při poslechu vážné hudby. Od policistů, kteří jsou rodiči některých dětí, jsme se hodně dozvěděli o bezpečnosti své i ostatních a významu jejich práce. Největším zážitkem byla ukázka práce psovoda se zadržením pachatele a prohlídka policejního auta. V plzeňské ARENĚ D si děti vyzkoušely spoustu pohybových aktivit.

 

ÚNOR
V únoru jsme si hodně hráli na lékaře. Děti získaly spoustu nových poznatků. Hodně je bavila stavba lidského těla. K dispozici měly obrazový materiál i Albi tužku s knihou. Při hře si prakticky ošetřovaly drobná zranění. S dětmi jsme navštívili chovatelskou výstavu, kde se nejvíce líbili malí i velcí ušáci. Spoustu legrace a muziky si děti užily při karnevalu. Třída se již od rána plnila pohádkovými postavami a „superhrdiny“.

 

LEDEN
V novém roce jsme se sešli skoro všichni, ještě plní dojmů z Vánoc. Využili jsme pozváni pracovnic městské knihovny a mezi plnými policemi knih se děti seznámily s pravidly, jak správně zacházet s knížkou. Samozřejmě je zaujaly hlavně obrázkové knihy. Hned druhý týden v lednu jsme navštívili Divadlo Alfa v Plzni. Pohádky ovčí babičky byly ukázkou krásné práce s loutkami, které do děje vtáhly opravdu velké i malé diváky. Stále si nejvíc hrajeme s novými hračkami, cvičíme a zpíváme.

 

Prosinec? Myšky si hodně užily bobování a sněhu. Všichni jsme připravovali sváteční posezení pro rodiče a hosty. Peklo se cukroví, zdobila třída. Povídali jsme si o adventu, přišel i čert s Mikulášem a andílkem s dárečky. Děti se dočkaly i štědré vánoční nadílky.

Všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.

 

Krásný barevný listopad jsme si užili na dlouhých procházkách. Nikdo nečekal sníh. Svatý Martin nás letos překvapil a děti stavěly sněhuláka i jezdily na bobech. Andělská pohádka a tvoření v Pohodáčku nás pozvolna naladilo na předvánoční čas.

 

ŘÍJEN

Podzim je krásné období, zvlášť když je prozářený sluníčkem. Děti U myšek si ho opravdu užily. Společně s rodiči připravily doma veselou dýni a přehlídka mohla začít. Při procházkách jsme obdivovali barvy listů. Závěr října patřil bubnování, kde se děti opravdu vyřádily.

 

ZÁŘÍ

V letošním školním roce “žabičky” změnily třídu a staly se z nich “Myšky”. Děti se těšily na jiné prostředí i hračky a rychle si ve třídě zvykly. Přivítali jsme nové kamarády a po společných hrách ve třídě jsme pospíchali ven.