U Myšek

U Myšek

Věk: 3 – 4 roky
Učitelky: Miroslava Romová
                Bc. Kristýna Hejdová
Umístění třídy:  třetí pavilon přízemí

Spolu jsme se potkali, ruce jsme si podali.
Když se dáme dohromady, tak nám bude dobře tady.
U Myšek se dobře máme, všechno s chutí uděláme.
Všemu chceme rozumět, objevovat celý svět.

Když k Myškám padá bílá vločka..

Mrazivý, sněhobílý zázrak si letos s dětmi velmi užíváme. Rozšířili jsme naše řady o nové kamarády a s radostí je mezi sebou přivítali. Každý den se společně učíme novým věcem, zkoušíme si říkanky, zpíváme si do kroku, tančíme a cvičíme. Jelikož letos to mají tři králové náročnější, vyrobili jsme si královské koruny sami, navíc jsme si vytvořili papírové mrazivé plochy, kam jsme nalepili krásné, velkými dětmi vyrobené, vločky. Nezapomněli jsme ani na vodové barvy, kterými děti moc rády malují. Pohodová zimní, ale hlavně dobrá, nálada nás provází celými dny.

Těšíme se na Vánoce

“V pekle vrzla vrátka, kdeže čerti letí? To poznáte zkrátka, podle křiku dětí.“ 

Navštívil nás Mikuláš, anděl a čerti, kteří nám přinesli nadílku. Vánoční atmosféru jsme podtrhli pečením cukroví a perníčků. Dále jsme vyrobili vánoční přání do DSP Kralovice a napsali společný dopis Ježíškovi, který jsme pak odnesli do Betléma.

Podzimní období “U Myšek”

Ve třídě “U Myšek” se postupně seznamujeme s novým prostředím školky, setkáváme se s novými kamarády. Hezky si hrajeme a zapojujeme se do činností. Učíme se novým věcem a společně je nám všem ve školce dobře.
Velkými pomocníky nám jsou děti ze třídy “U Kočiček”. Od září jsme se naučili spoustu nových básniček, písniček, dozvěděli se nové informace, namalovali několik obrázků a vyrobili si čelenky se zvířecími motivy. Seznámili jsme se s pohádkami  “O Budulínkovi” a “Boudo budko, kdo v tobě zůstává?”, které si poté zahráli.