U Myšek

U Myšek

Věk: 5 – 7 roky
Učitelky: Jana Juhová
                Bc. Kristýna Hejdová
Umístění třídy:  třetí pavilon 1. patro

Spolu jsme se potkali, ruce jsme si podali.
Když se dáme dohromady, tak nám bude dobře tady.
U Myšek se dobře máme, všechno s chutí uděláme.
Všemu chceme rozumět, objevovat celý svět.

Spaní přes noc ve školce

Na závěr školního roku jsme spali přes noc v mateřské škole, ve třídě U Myšek. Byl to zážitek, na který budeme všichni vzpomínat. Společně jsme si to velmi užili – šli jsme na delší vycházku, zasoutěžili jsme si, měli jsme také módní přehlídku v pyžámcích, k večeři jsme měli pizzu a šampaňské, také jsme nezapomněli na diskotéku  a  polštářovou bitvu! No bylo to príma!!! 🙂

Čáry máry, láry fáry

Klemína Erbína přivolá radost, zmizí nám trápení a všechna starost – to je čarodějnické kouzlo, které jsme se naučili při čarodějnické stezce. Čarodějnice pro nás připravily spoustu začarovaných úkolů, jako je vaření lektvarů, čarování, starání se o havěť, počítání hmyzu, úklid ingrediencí do polic dle barvy a nejdůležitější byl let na koštěti. Společnými silami jsme postavili na zahradě školy májku, kterou jsme každá třída ozdobili stuhou. Zazpívali jsme si spoustu písniček, zatancovali si, řádili jsme jako opravdické čarodějnice na Bradavičnaté hoře během Filipojakubské noci. 

Až vyrostu, bude ze mě… dobrý člověk 

Pekař, cukrář, kuchař, listonoš, zahradník, zvěrolékař, učitel, kominík.. až budu veliký a veliká, budu mít takové povolání. To je to, o čem jsme si povídali poslední dny. Také jsme se zeptali doma rodičů, ať to všechno víme a měli v tom jasno. Abychom si neukazovali jen obrázky, některá povolání jsme si zkusili doopravdy. Roznášeli jsme obálky s dopisem, pekli zákusky z modelíny, zatloukali hřebíky, stavěli zeď, šili oblečení.. užili jsme si to po svém, podívejte se sami 🙂

Pojďte rychle k nám!

Veselou náladu jsme si navodili divadlem s názvem Cirkusíček, které k nám přijelo a zahrálo představení o zvířátkách, která byla smutná. Úkolem dětí bylo odhalit zápletku, že některá zvířátka žijí v zajetí. Zábavným dopolednem jsme pokračovali, když jsme měli společně celá mateřská škola pohádkový karneval s popleteným panem králem. Zde jsme tancovali, soutěžili, zpívali – velmi jsme si to užili. V duchu oslav jsme pokračovali, když jsme slavili Páťovo narozeniny. Dále jsme hráli spoustu psychomotorických her s padákem a s obyčejným provázkem, který jsme posílali kamarádům a motali tak pavučinu přátelství. 

Jeli jsme na výlet do Muzea stavitelství v Plasích, kde jsme si mohli sami vyrobit dřevěné auto, jen s malou dopomocí. Použili jsme různé nářadí – kladivo, pilku, smirkový papír, lepidlo, fixy na ozdobu. Moc jsme si dílny užili. Také jsme viděli, pro nás už historické vybavení běžné domácnosti – jako je valcha, stará vana, kohoutky u umyvadel, kamna, záchod a podobné vybavení. 

Z pohádky do pohádky

V pásmu klasických pohádek pokračujeme..

Pilně se připravujeme na zápis do základní školy. Připomněli jsme si pohádku O Perníkové chaloupce. Několikrát jsme si ji společně zahráli pomocí písně s pohybovým doprovodem, dále přečetli více různých verzí. Také jsme si jednu knihu vytvořili, nezapomněli jsme ani na perníkovou chaloupku, kterou jsme společnými silami vytvořili, abychom si mohli vyrobit perníčky z modelíny, také z papíru, které jsme malovali dle obrázkového diktátu. Zde jsme procvičili geometrické tvary a barvy. Dále také zdobili perníčky mandličkami, kde jsme procvičili počítání.  Přeskočili jsme les a přesunuli jsme se na zahrádku k dědečkovi a babičce. Na záhonu dědečkovi vyrostla řepa.. veliká, převeliká.. I tato pohádka nás velmi bavila, zde jsme se připomněli pojmy, jako je první, poslední, před, za.. Vyrobili jsme si leporelo, které nám může pomoct, abychom si pohádky kdykoliv mohli připomenout. Rozvíjeli jsme různé oblasti. 

Do nového roku pravou nohou

Do nového roku jsme společně vkročili pravou nohou a hlavně s úsměvem. První měsíc jsme začali velmi úspěšně a byl pro nás plným radosti a zážitků. Sněhu nám napadlo velmi málo, ale i přesto jsme vyrazili bobovat – na konci jsme spíš už jezdili na blátě, ale vůbec nám to nevadilo. 🙂 

Také jsme vyrazili do Městské knihovny Kralovice, kde si pro nás paní knihovnice připravila zajímavý program o samotné knihovně, práci s knihou, ale hlavně pásmo několika klasických pohádek. Ve školce jsme plynule navázali na Červenou Karkulku. Pomohli jsme pro babičku upéct bábovku, také jsme počítali, kolik koláčků se nám vejde do košíčku. Pohádku jsme si několikrát zdramatizovali, dále jsme procvičovali jemnou motoriku pomocí grafomotorických cviků. Společně jsme si zpívali písničky, hráli si, malovali, tancovali, slavili. Prostě U Myšek je nám dobře. 

Na Vánoce rybu, tak to nemá chybu!

Bílý, vánoční, adventní čas si ve školce velmi užíváme! Netrpělivě vyčkáváme na vánoční nadílku, radujeme se ze sněhové nadělení, které je letos opravdu kouzelné. Studená radost nám vytváří úsměv na tváři – bobujeme, děláme andílky, hrabeme lopatami, hrajeme koulovačku a spoustu dalšího. K adventu patří samozřejmě tradice, které si přibližujeme různými pohádkami, příběhy, nebo zážitky. Společně jsme ozdobili stromeček, s Beruškami jsme se byli podívat na živé kapříky, pozorovali jsme prskání prskavek. Nechyběla ani návštěva kostela sv. Petra a Pavla, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o narození Ježíška. Společnými silami jsme hledali samotného Ježíška s Marií, abychom je mohli umístit do krásného betléma. Také jsme si zpívali koledy, kdy nám pan varhaník hrál na varhany. Letošní vánoční čas je vážně kouzelný.

Ve třídě jsme měli diskotéku, zpívali jsme, tancovali jsme, slavili jsme, mlsali cukrovíčka, nejvíce jsme se však radovali, smáli a užívali si čas, který jsme strávili všichni spolu. Nakonec jsme se dočkali i krásného zvuku zvonečku, kdy nám Ježíšek přinesl nové hračky. Na naší radost se podívejte na větší galerii fotek na rajce.net. 

A teď, teď už Vám všem přejeme příjemně strávený čas, s lidmi, které máte rádi. Hodně zdraví v novém roce! 

Uspávání zvířátek a otevírání pekla..

Do Kralovic, do naší školky, občas už spadne nějaká vločka. Děti jsou velcí kamarádi a rádi pomáhají, tak jsme se společně rozhodli popřát zvířátkům hezkou zimu. Zopakovali jsme si, že někteří ptáci odlétají do teplých krajin, jiná zvířátka se schovají do brlohů, či do nory, některým zvířátkům zima vůbec nevadí a některá zvířátka celou zimu nevidíme, protože se schovají před chladným počasím..

Ale co také k zimnímu období neodmyslitelně patří? No přeci pekelní čertiska.. Třída se nám propadla do horoucích pekel. Z pohádky nám vylezl Camfour, Šmoura a také Maťátko, kteří nás tu pěkně zlobí. Jenže my jsme děti od Myšek, my se pekla nebojí a jen tak se nedáme. Natrénovali jsme počty, hod horkým kamenem, také kreslení. Ještě musíme trochu potrénovat první písmeno ve slově a vytleskávání slabik. V pondělí přivítáme čerty, andílka a Mikuláše, vše jim ukážeme a ve školce zůstaneme. Maminky, tátové, nebojte se.  

Proměny počasí 

Ve třídě U Myšek je pořád rušno. Přivítali jsme podzim s úsměvem na rtech. Vyrobili jsme si na naší školkovou zahradu třídního skřítka, kterému jsme dali jméno Dubínek, protože nám pomáhal se naučit, jaké máme druhy počasí. Povedlo se nám, že v daném týdnu se nám vystřídalo opravdu každé počasí – sluníčko, déšť, mlha a nakonec přijel i Martin na svém bílém koni. Ten sice přijel o pár dní později, než jsme chtěli, ale to vůbec nevadí. My jsme si o něm vyprávěli delší dobu. Dokonce jsme mu vyrobili koníky, pro koníky vytvarovali z modelíny podkovičky. Také jsme Martinovi nazdobili plášť, ukázali cestu pomocí labyrintu, dále jsme si zkusili cvičení v mlze (oči jsme měli zakryté šátkem). Zažili jsme spoustu legrace a společně jsme si čas užili. 

Myšky vyrábí vánoční dáreček

V pondělí jsme navštívili Dům dětí a mládeže POHODÁČEK Kralovice, kde jsme si zkusili práci s keramickou hlínou. Vyrobili jsme si vánoční dáreček v podobě stromečku, při kterém jsme rozvíjeli jemnou motoriku.  Velmi jsme si dopoledne užili a už se těšíme na výsledek. 

V září jsme se potkali..

Po velkých prázdninách jsme se zase všichni společně sešli ve třídě U Myšek. Přívitali jsme zde nové kamarády, kteří k nám přišli z jiné třídy. Společně jsme se potkali, ruce jsme si podali. Máme se tu všichni rádi, protože jsme kamarádi. To je stále naše pravidlo, které zde dodržujeme, aby nám tu spolu opravdu hezky bylo.
Společně jsme pro kamarády napekli koláče, procvičili jsme u toho spoustu oblastí, jako je počítání, třídění dle pokynů, jemnou i hrubou motoriku. Už jsme se dokázali naučit i několik básní a i písní. Každý den si zacvičíme, zvesela si zazpíváme. Dále jsme se také přesunuli za myšími kamarády do lesa, kde jsme viděli několik druhů hub, které jsme se naučili poznávat.