U Kočiček

U Kočiček

Věk:  5 – 7 let
Učitelky:  Bc. Veronika Zemanová
                Alena Albrechtová 
Umístění třídy:  první pavilon vpravo

Jsme třída speciální se zaměřením na logopedii, baví nás si hrát a společně poznávat svět kolem nás. Ve školce procvičujeme i naše mluvidla a hrajeme na zobcové flétny, abychom brzy zvládli všechny hlásky na jedničku. Někteří z nás už brzy půjdou do školy a tak se na ni pomoci různorodých aktivit připravujeme, jiní jsou ve školce teprve chvíli. Rádi chodíme ven na vycházky  a baví nás se hýbat.

Rok 2022 je tady a děti z naší třídy ho první lednový týden přivítaly jako “Tři králové”. Seznámily se s tříkrálovým příběhem, s písničkou a vyrobily si svoji korunu. Potom zkoušely třídit slova od K, M nebo B podle první hlásky a poznávat, kterému králi by dané slovo patřilo…

První prosincové týdny v naší třídě patřily přípravám na Vánoce, děti si i napekly cukroví. Počasí nám také přálo, k navození vánoční atmosféry nám pomohl i krásný bílý sníh.

Hned na začátku listopadu jsme si s dětmi povídali o svátcích, které nás v něm čekají. Pokračujeme ale i v poznávání podzimních znaků, rozlišování tvarů, počítání a pracujeme i s hláskou na začátku slova.

Děti z naší třídy se společně s dětmi od Berušek podívaly do Plas do muzea stavitelského dědictví. Ze všeho co tam viděly a slyšely byly nadšené, ale nejvíce se jim líbilo, že si každý mohl vyrobit svoji dřevěnou hračku.

Druhá polovina září a začátek října patřil v naší třídě městu Kralovice. Děti se seznámily s institucemi v našem městě, ale také se zajímavými budovami nebo profesemi, které zde máme. Vyrazili jsme k hasičům nebo také do muzea v Mariánské Týnici. Naučili jsme se i báseň:

“Naše město Kralovice,
domů je tu stále více.
Pojďte se k nám podívat, pojďte si sem s námi hrát.

Máme tady park i školu,
poštu, úřad, kostel k tomu.
Nemocnici, lékárnu, továrnu i vodárnu.

Hasiče tu skvělé máme,
rádi se k nim podíváme.
Záchranka i policie, to se nám tu dobře žije. “

Setkání v nové třídě “U Kočiček”

Je tady září a s ním začal další školní rok. Naše třída prošla velkou rekonstrukcí, a tak všechny děti byly překvapené, jak to v ní teď vypadá. Děti se s novými prostory rychle seznámily a hned je využily na nejrůznější hry. Poznaly i několik nových kamarádů a zapamatovaly si jakou mají značku a jaká jsou ve třídě pravidla.