U Kočiček

U Kočiček

Věk:  4 – 7 let
Učitelky:  Bc. Veronika Zemanová
                 Bc. Blanka Meinlschmidtová
Umístění třídy:  první pavilon vpravo

Jsme třída speciální se zaměřením na logopedii, baví nás si hrát a společně poznávat svět kolem nás. Ve školce procvičujeme i naše mluvidla a hrajeme na zobcové flétny, abychom brzy zvládli všechny hlásky na jedničku. Někteří z nás už brzy půjdou do školy a tak se na ni pomoci různorodých aktivit připravujeme, jiní jsou ve školce teprve chvíli… Rádi chodíme ven na vycházky  a baví nás se hýbat.

Zima přišla i nám do Kralovic

První lednové týdny se nesou v duchu pravé zimy – sněží, mrzne a fouká… Někdo zimu nemá rád, ale děti z naší třídy si ji umí užít o 106. Kromě zábavy venku děti zvládly i tématicky malovat, stříhat a vyrábět. Nechyběly ani další činnosti na rozvoj řeči, paměti a výslovnosti. 

 

Boudo, budko, kdo v tobě obývá?

Děti ze třídy od Kočiček a Myšek společně poznávaly zvířátka z pohádky Boudo, budko. Naučily se několik písní, namalovaly obrázky a dokonce si vyrobily i své masky, aby si potom pohádku mohly zahrát. Moc se jim povedla. Na rozloučení s pohádkou vyrazily děti od Kočiček do lesa, kde postavily opravdovou budku pro zvířátka.

Podzim U Kočiček

Podzim byl plný barev a kaštanů. Děti si je na vycházce nasbíraly a pak s nimi ve třídě tvořily, počítaly i stavěly. O kaštanu se naučily také krásnou podzimní písničku. Zajímaly nás změny v přírodě a hezké podzimní barvy.