U Kočiček

U Kočiček

Věk:  3 – 7 let
Učitelky:  Bc. Veronika Zemanová
                Alena Albrechtová 
Umístění třídy:  první pavilon vpravo

Jsme třída speciální se zaměřením na logopedii, baví nás si hrát a společně poznávat svět kolem nás. Ve školce procvičujeme i naše mluvidla a hrajeme na zobcové flétny, abychom brzy zvládli všechny hlásky na jedničku. Někteří z nás už brzy půjdou do školy a tak se na ni pomoci různorodých aktivit připravujeme, jiní jsou ve školce teprve chvíli. Rádi chodíme ven na vycházky  a baví nás se hýbat.

Bubnování ve školce

V úterý 31.10. jsme měli možnost si vyzkoušet jak se hraje na africké bubny. Všechny děti z naší školky si bubnování s panem lektorem velmi užily, zkusily si jak se dá bubnovat jako když běží slon, had nebo opice. Měly možnost hrát na bubny podle nohou kamaráda a nebo naopak hrát pro kamaráda aby se mohl hýbat…

Říjnové radosti

Během měsíce října nám přálo počasí – bylo krásně podzimní – střídalo se slunečno s deštěm a příroda tak mohla tvořit všechna svá barevná podzimní kouzla. Několikrát jsme s dětmi vyrazily na dlouhou podzimní vycházku, kde jsme sbíraly všemožné plody podzimu, které jsme pak využívaly i ve třídě jako výukové pomůcky. obratnost do velké tělocvičny základní školy, kde pro ně připravuje program pan Jiří Buňka. Z prvního cvičení byly děti nadšené a příjemně unavené.

Září u Kočiček a Cvičení ve velké tělocvičně

Letošní září se velmi vydařilo, počasí přálo delším vycházkách a poznávání okolí mateřské školy ale i celých Kralovic. V naší třídě zůstalo jádro dětí stejné jako v loňském školním roce, ale 5 dětí k nám přišlo z jiných tříd a tak jsme se také seznamovali navzájem a hráli hry, které nám pomohly zapamatovat si jména nových kamarádů…

V letošním školním roce budou chodit děti z naší třídy každý měsíc jednou nebo dvakrát rozvíjet svoji pohybovou obratnost do velké tělocvičny základní školy, kde pro ně připravuje program pan Jiří Buňka. Z prvního cvičení byly děti nadšené a příjemně unavené.