U Kočiček

U Kočiček

Věk:  4 – 7 let
Učitelky:  Bc. Veronika Zemanová
                Alena Albrechtová 
Umístění třídy:  první pavilon vpravo

Jsme třída speciální se zaměřením na logopedii, baví nás si hrát a společně poznávat svět kolem nás. Ve školce procvičujeme i naše mluvidla a hrajeme na zobcové flétny, abychom brzy zvládli všechny hlásky na jedničku. Někteří z nás už brzy půjdou do školy a tak se na ni pomoci různorodých aktivit připravujeme, jiní jsou ve školce teprve chvíli. Rádi chodíme ven na vycházky  a baví nás se hýbat.

Děti už se těší moc, kolik dní je do Vánoc. 
V posledních dnech před vánočními svátky trápila naši třídu vysoká nemocnost a tak do školky chodilo jen několik dětí, ale i tak jsme dodrželi všechny tradice. Poslechli jsme si vyprávění o Ježíškovi, naučili se zpívat nové koledy a zahráli si pohybové hry. Byli jsme se podívat také v kostele, kde jsme měli možnost vidět betlém a slyšet varhany. A nakonec do školky také přišel Ježíšek a přinesl nám nové hračky.

 

Výprava do městské knihovny
Protože se Vánoce nezadržitelně blíží, tak jsme si s našimi dětmi od Kočiček a s kamarády od Ferdů zpříjemnili předvánoční čas návštěvou kralovické knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravily poutavý příběh z knihy Sněhuláci z Mrkvonos. Dětem se čtení velmi líbilo, poslouchaly napnutě až do konce. Knížku jsme si poté vypůjčili i k nám do školky, abychom si ji mohli celou přečíst. A navíc jsme si půjčili i několik dalších s krásnou vánoční tématikou. 

 

Adventní období u Kočiček
Konečně je tady jedno z nejkrásnějších období roku. Advent a Vánoce. I v naší třídě věnujeme poslední týdny všem přípravám. Děti si u pečení cukroví a zdobení stromečku hravou formou procvičily jemnou motoriku. Naučily se tématické písně a koledy. Například tuhle mají moc rády:
“Vánoční zvoneček tiše zvoní, jedlička v pokoji lesem voní. Zdobíme stromeček pro Štědrý den, vítáme Vánoce radostný sen. “

 

Cvičení nás baví.
V naší třídě máme dostatek prostoru na cvičení a naše paní učitelky mají vždy plno nápadů jak nám tělocvik udělat zábavný. Během podzimních měsíců jsme si vyzkoušeli všemožné překážkové dráhy, naučili se nové hry, házeli a chytali jsme míč a běhali venku i uvnitř. Nejvíce se nám ale líbil tělocvik se strašidelnou tématikou, kde jsme museli prolézt „černým tunelem.“

 

Dušičky, Halloween nebo Samhain – každý národ tento svátek prožívá trochu jinak, my dospělí vzpomínáme na ty co už tu s námi nejsou a dětem se líbí veselá světélka, svíčky, lampiony,… ale rády se i trochu bojí – strašidelné dýně nebo povídky o duchách je vždy zaujmou…. A tak se nyní tomuto tématu věnujeme i v naší třídě. Rozvíjíme jemnou motoriku pomocí tematických pracovních činností, pracujeme s naší představivostí a rozvíjíme vyjadřovací schopnosti. Zároveň opakujeme počítání a názvy tvarů a naši předškoláci pracují i s vytleskáváním tematických slov a s jejich první hláskou.

 

Podzim U Kočiček

Podzim letos přišel velmi rychle a brzy, ale nám to vůbec nevadí, hrajeme si s barvami, podzimními plody, počítáme je a poznáváme různé geometrické tvary. Zvládly jsme i vycházku do lesa spojenou se sběrem hub. A musíme říct, že v naší třídě se sešlo hodně šikovných houbařů, co hned poznají co je hříbek a co není.