U Berušek

U Berušek

Věk: 5 – 7  let
Učitelky: Miroslava Romová
                Bc. Markéta Urbanová
Asistentka: Věra Hájková
Umístění třídy:  třetí pavilon přízemí

Jsme třída dětí, které už to ve školce dobře znají, ale než půjdou do školy, tak ještě musí stihnout plno věcí poznat a zažít. U Berušek se učíme vzájemně se respektovat, zlepšovat se ve své sebeobsluze, máme dostatek prostoru k samostatnosti, ale když je potřeba, tak vždy poblíž najdeme pomocnou ruku.

Jaro u Berušek je v plném proudu. Výroba krásných, barevných gumovek do deštivých dnů, na Velikonoce bylo ve třídě spoustu nádherných zajíců a s koncem dubna se naše třída proměnila v čarodějnickou, děti se naučily nové písničky, říkadla a vyráběly si kamarádky na čarodějnický rej. Dětem se všechny výrobky moc povedly.

Předškoláci U Berušek cestovali s pohádkovými hrdiny „Z pohádky do pohádky“. Společně tvořili, vyprávěli i hráli pohádky. Cestovali jsme s Jeníčkem, Mařenkou, Karkulkou i s Koblížkem. Velkou řepu tahali všichni a hodně se u toho nasmáli.

Co se v naší třídě 🐞 dělo od Vánoc do března.

Vánoční nadílka proběhla trochu opožděně, ale dětem to nevadilo a moc si to užily. Nakreslily krásné obrázky dárků, které dostaly.

HRAJEME SI S PEJSKEM A KOČIČKOU.  

Děti od Berušek už se moc těší na Vánoce.  🎄🎁

Pondělí 8. 11. 2021 navštívily děti od Berušek kralovický dům dětí POHODÁČEK.

Vyráběly z hlíny dárek pro rodiče k Vánocům.

Dne 22.10.2021 byly děti od Berušek na Vzdělávacím programu v Muzeu stavitelství v Plasích, seznámily se s technikou stavitelství, vyrobily si autíčka ze dřeva.

Vycházka do lesa

24.9. delší přírodovědná vycházka do lesa, hry s přírodninami, poznávání stromů, plodů. 

Dobrovolní hasiči Kralovice

V úterý 21.9. si děti užily zábavné, ale i poučné dopoledne u kralovických hasičů. Vyzkoušely si svoji zdatnost na překážkové dráze, první pomoc a hašení požáru, které bylo pro děti velkým zážitkem. Děkujeme tímto paní Renatě, panu Milanovi a panu Sklenářovi z dobrovolných hasičů Kralovice. 

Kukuřičné bludiště

Ve čtvrtek 9. září si děti od Berušek zajely zabloudit do kukuřičného bludiště. Společně hledaly ukrytá písmenka a samy je zkoušely doplňovat do tajenky, po jejíž vyluštění byly odměněny malou drobností. Výlet se líbil a nikdo nezabloudil.