U Berušek

IMG_0001

U Berušek

Věk: 3 – 5  let
Učitelky: Taťána Fojtíková
                Jindra Kroupová              
Umístění třídy:  třetí pavilon přízemí

Jsme třída dětí, které už to ve školce dobře znají, ale než půjdou do školy, tak ještě musí stihnout plno věcí poznat a zažít. U Berušek se učíme vzájemně se respektovat, zlepšovat se ve své sebeobsluze, máme dostatek prostoru k samostatnosti, ale když je potřeba, tak vždy poblíž najdeme pomocnou ruku.

V květnu děti od Berušek opět navštívily tělocvičnu a pod vedením pana Buňky si zasportovaly a zasoutěžily. Viděly divadelní představení Pletené pohádky. Dále děti tvořily hlavičky kamarádů a procvičovaly orientaci na ploše.

 

Berušky v dopravě. Během dubna se děti staly účastníky dopravního provozu. V naučných vycházkách do města poznávaly dopravní situace, značky a prostředky, také závodily na kolech, odrážedlech a koloběžkách. Tvořily, malovaly a hrály různé hry s dopravní tematikou.

 

V pátek 22.3. si děti od Berušek užily sportovní dopoledne v D Aréně Plzeň. Zdokonalovaly své pohybové dovednosti pod vedením lektorů a také si zařádily na skluzavkách, trampolínách a provazových prolézadlech. 👍

 

Karneval U Berušek. Děti si v krásných kostýmech užily zábavné dopoledne. Tančily „ptačí tanec“, „macarenu“ a soutěžily. Za odměnu obdržely diplom a malou sladkost.

 

Leden na Beruškách. Přivítali jsme rok 2024. Děti malovaly ohňostroj, tvořily zimní obrázky otiskem bublinkové fólie a kresbou vatovou tyčinkou. Navštívili jsme divadlo Alfa v Plzni a viděli představení Pohádky ovčí babičky. Zdokonalovali jsme dovednosti při zapínání knoflíků a zipů na oblečení.

 

Do Berušek přišel Ježíšek. Radost z dárečků a nových hraček. Nadílka byla bohatá, byli jsme hodní. Děkujeme, Ježíšku!

Tradiční předvánoční návštěva kostela sv. Petra a Pavla. Děti si prohlédly kostel, hledaly Ježíška, vyslechly krátký příběh o jeho narození a společně si zazpívaly koledy za doprovodu kostelích varhan.

 

Mikulášská nadílka U Berušek

4. prosince přišli rodiče dětí od Berušek na předvánoční posezení. Zpívalo se, tančilo, vyráběli se andílci, ochutnávalo cukroví a další dobroty, které připravily maminky.

Děkujeme všem za krásné odpoledne.🥰🎄

 

Vítr fouká, honí mraky, děti od Berušek pouštějí draky. Hrajeme si s padákem a tvoříme z přírodnin.

 

Podzim u Berušek. Sklidili jsme ovoce a zeleninu, zahráli si pohádku O řepě, vařili jsme ovocný salát a společně s rodiči vyráběli krásné dekorativní dýně.🤩🎃

 

Nový školní rok U Berušek začal vesele. Děti se sešly v hojném počtu a nic nebránilo skočit do společných her a tvoření. Za krásného stále letního počasí jsme se vydali na loď a pořádně ji prozkoumali. ☀️