U Žabiček

U Žabiček

Věk: 4 – 5 let
Učitelky: Miroslava Romová
                Ester Duxová
Umístění třídy:  druhý pavilon 1. patro

Každé ráno vstávám rád,
k Žabičkám si půjdu hrát.
Mám tam nové kamarády,
stavíme si spolu hrady.
Celý den se budem smát,
tvořit, zpívat, tancovat.
A co ještě neumíme,
u Žabek se naučíme.
Než se máma z práce vrátí,
čas se nám tu rychle krátí.

Děti, které již chodily do mateřské školy, přivítaly letos U Žabiček své nové kamarády.

V měsíci únoru jsme se hodně bavili o zdraví. Děti soutěžily v oblékání a hrály si na doktora. Také jsme vyrazili na delší procházku na „loď“. Dětem se líbilo dovadlo s pohádkou CIRKUSÍČEK s překrásnými loutkami. I když jsme letos moc sněhuláků nepostavili, děti si je alespoň namalovaly.

Po Vánocích se U žabiček tvořilo – stříhalo, lepilo, malovalo. Děti se naučily rozlišovat zdravé a nezdravé potraviny, písničku a báseň o bacilech, cvičily pro zdraví. Do školky přijelo divadlo. Za další pohádkou jsme vyjeli autobusem do plzeňské Alfy. Byl to velký zážitek.

Začátek prosince U Žabiček byl ve znamení “těšení se” na Mikuláše. Pilně jsme trénovali básničky a písničky. Někdo se malinko bál, ale zazpívali. Připravovali jsme se na besídku, ale děti začaly marodit. Do třídy chodilo 5-9 dětí. Návštěvu rodičů si však nenecháme ujít a posezení připravíme na jaře – bez nemocí. Advent jsme si prožili i v malém počtu. Nechyběly vánoční zvyky, povídání O Betlému, návštěva kostela a nakonec i nadílka.

Všem přejeme hodně zdraví a krásné Vánoce.

V listopadu děti U Žabiček sestavovaly draka, lepily a s dráčkem počítaly i cvičily. A pak přijel Martin na bílém koni, alespoň v básničce. Naučili jsme se písničku i básničku. Nejvíce se děti pobavily při tahání zapomenuté řepy. V blátě se moc sportovat nedá a tak využíváme sportovní hřiště základní školy. 

V říjnu si děti U Žabiček hrály s podzimem, naučily se písničky a hry o ježkovi a o jablíčku.
Do školky přijelo divadlo a pan bubeník s bubínky pro každého. 

Do nového školního roku přiskákaly „velké“ ŽABKY.

Děti změnily třídu i učitelky.
Přes počáteční ostych svou hrou brzy ovládly třídu s jiným vybavením a hračkami.
Společně jsme si hráli s pohádkou o zvířátkách, dokonce si ji děti samy zahrály. S chutí malovaly žabky, naučily se básničku i písničku, ale také sportovaly.